Zabiegi odżywcze

Kuracja kolagenowa do włosów BingoSpa

Każdy człowiek ma około 300 tysięcy włosów, każdy z nich rosnąc ok. 1 cm miesięcznie, żyje około 3 lat. Następnie wypada a jego miejsce zajmuje nowy. Na kondycję włosów wpływ ma wiele czynników. Spośród nich wyróżnić możemy m.in. odpowiedni styl życia oraz prawidłowa dieta. Gdy mimo tego stan włosów nas nie zadowala, należy zastosować Kolagenową Kurację BingoSpa do włosów, która dostarczy im najważniejszego materiału budulcowego – kolagenu.

Kolagen, biopolimer o cennych własnościach to podstawowy budulec włóknistej tkanki łącznej organizmów żywych – w tym również włosów – dzięki swoim własnościom NMF – naturalnego czynnika nawilżającego, wpływa na utrzymanie właściwego stopnia wilgotności włosów, chroniąc je jednocześnie przed utratą wody.

Dzięki silnym właściwościom błonotwórczym rozpuszczalnego kolagenu BingoSpa o trójspiralnej strukturze heliksowej, charakteryzującego się wysoką masą cząsteczkową, tworzy się na powierzchni włosów cieniutki film, który chroni je przed wnikaniem szkodliwych substancji z otoczenia oraz zwiększa ich nawilżenie oraz elastyczność, sprężystość i podatność na stylizację.

Powierzchnia zdrowego włosa powinna być maksymalnie gładka, bez spękań (zdj. poniżej). Taki wygląd mają włosy właściwie nawilżone i dzięki kolagenowi

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów jest coraz bardziej doceniane i popularne, jest ono bowiem doskonałym rozwiązaniem dla zniszczonych, łamliwych i matowych włosów, rozdwojonych końcówek albo wypadających włosów. Olejowanie włosów w widoczny sposób wpływa na poprawę ich wyglądu, służy ich nawilżeniu, odżywieniu, poprawieniu ich sprężystości i regeneracji.

Olejowanie włosów to nie nowość – od dawien dawna praktykowane było przez Arabki i Hinduski, a oleje odwdzięczały im się pięknymi, lśniącymi, długimi włosami. Olejowanie włosów to bardzo prosta czynność, polegająca na rozprowadzaniu oleju na włosy wraz ze skórą głowy, jeśli istnieje taka potrzeba. Można też nakładać oleje jedynie na końcówki, albo od połowy włosów. Następnie wykonuje się delikatny masaż, zakłada na głowę foliowy czepek i owija głowę ręcznikiem w celu wzmocnienia działania oleju.

Zabieg olejowania włosów powinno się wykonywać na 1-3 godziny przed myciem. Kurację stosuje się 1-2 razy w tygodniu, aby nie przeolejować włosów. Wśród korzyści jakie przynosi olejowanie włosów warto wymienić: regenerację i wzmocnienie, dogłębne nawilżenie i odżywienie, nadanie miękkości i połysku, łatwiejsze rozczesywanie, zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochronę włosów przed utratą protein. Po kilku godzinach (w zależności od naszych upodobań) zmywamy olej. W pierwszej kolejności staramy się spłukać olej ciepłą wodą, a następnie myjemy dokładnie szamponem raz lub dwa razy. Ważne jest, aby zaprzestać używania produktów z zawartością silikonów itp. – inaczej olejowanie nie przyniesie pożądanych skutków, ponieważ silikony nie dopuszczą do włosa składników zawartych w oleju. Po każdym olejowaniu należy zastosować odżywczą i nawilżającą maskę do włosów, która nie zawiera ciężkich silikonów, drażniących detergentów i mocnych konserwantów. Wskazane jest suszenie włosów bez użycia suszarki i pozostawienie włosów bez stylizacji.

Najlepiej przetestować różne oleje i wybrać ten, który służy nam najbardziej. Możemy wybierać spośród gotowych olejów kosmetycznych i „kuchennych”. Najlepsze są oleje nierafinowane i zimnotłoczone ponieważ te mają najwięcej substancji odżywczych. Powinno się unikać takich, które w składzie mają parafinę (paraffinum liquidum).

Do najbardziej znanych i polecanych olejów należą:

  • Olej kokosowy – najpopularniejszy olej stosowany do włosów, doskonale odżywia włosy suche i regeneruje zniszczone końcówki.
  • Olej rycynowy – zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek, jak również pomaga na łupież.
  • Olej ze słodkich migdałów – idealny dla matowych i przesuszonych włosów.
  • Olej jojoba – nawilża i zmiękcza słabe, zniszczone włosy, działa kojąco przy łupieżu.
  • Oliwa z oliwek – posiada silne właściwości nawilżające, dlatego doskonale nadaje się do włosów suchych.
  • Oleje indyjskie – czyli gotowe mieszanki olejów o intensywnym orientalnym zapachu.

Olei jest naprawdę mnóstwo, także te mniej znane, np.: sezamowy, z czarnuszki siewnej, konopny, lniany, rydzowy, arganowy, z wiesiołka, z ogórecznika, kukurydziany, z pestek dyni, tamanu, makadamia, awokado, łopianowy, z pachnotki itd. Niektóre oleje w temperaturze pokojowej mają stałą konsystencję, należy wówczas „roztopić je” w kąpieli wodnej. To, że na opakowaniu mamy adnotacje, że olejek służy np. do masażu czy do pielęgnacji twarzy nie oznacza, że nie możemy go używać do olejowania włosów, bowiem wyznacznikiem jest zawsze skład olejku. Olej należy szczególnie chronić przed działaniem światła słonecznego. Najbezpieczniej jest przechowywać olej w lodówce, gdzie jest chłodno i ciemno.

Dobór konkretnego sposobu nakładania oleju to kwestia indywidualna, warto spróbować każdej metody i znaleźć tą, która będzie nam odpowiadać najbardziej.

Można po pierwsze nakładać olej (około jedną płaską łyżkę) na suche włosy, wcierając od nasady włosa po same końce. Olej można również nałożyć na skórę głowy. Olej zostawiamy na włosach przez kilka godzin lub na całą noc.

Po drugie możemy nakładać olej na wilgotne włosy.

Po trzecie możemy zrobić płukankę, czyli do miski z wodą (około 0,5-1 l ciepłej wody) dodajemy 1 łyżkę oleju i opłukujemy mieszanką włosy. Zostawiamy na kilka godzin.

Najlepiej olejować włosy 2-3 razy w tygodniu, ale można też codziennie. Należy obserwować, gdyż przeolejowanie daje skutek odwrotny do zamierzonego. U niektórych efekty pojawiają się już w pierwszych tygodniach, u innych na efekt trzeba poczekać nawet miesiąc. Niezaprzeczalnie jednak włosy po takich zabiegach staną się mocniejsze, zdrowsze, mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, nie będą się rozdwajać i kruszyć. Dzięki dobroczynnym składnikom olei (NKKT, witaminy, fitosterole) włosy stają się odżywione, elastyczne, sprężyste, pełne blasku, zdrowe, bardziej odporne na zniszczenia. Nie jest to poprawa chwilowa, systematyczne olejowanie włosów daje długotrwałe rezultaty.

Zabieg laminowania

to ratunek dla rozdwajających się i zniszczonych koloryzacją włosów. Tak jak w przypadku laminowania dokumentów, chodzi o stworzenie trwałej osłonki, która zabezpieczy i wygładzi strukturę włosa. Efekt jest natychmiastowy, a uszkodzone łuski zamknięte na całej długości. A, że włosy jak z reklamy szamponu, to marzenie każdej kobiety, młode blogerki znalazły domowy sposób na tę metodę. Odważysz się?

Im bardziej zniszczone włosy, tym lepiej.

Zabieg laminowania wykonywany jest jeszcze w niewielu salonach fryzjerskich, dlatego na poświęconych urodzie blogach pojawia się coraz więcej relacji z kuracji wykonywanych w domu. – Pierwsze słyszę o takiej terapii i nie ma ona nic wspólnego z tym, co wykonuję profesjonalnie w salonie – dziwi się Żenia Łapicki z warszawskiego Salonu Piękności Łapicki.

Specjalista wyjaśnia, że profesjonalnie wykonany zabieg ma na celu wygładzenie włosa i wyprostowanie go. – Efekt będzie najbardziej spektakularny u osób o zniszczonych lub kręconych włosach – tłumaczy. Terapia Keratin Shot ma, bowiem na celu odbudowanie włosa od wewnątrz, wypełniając ubytki za pomocą nierozpuszczalnych w wodzie białek fibrylarnych wytwarzanych przez keratynocyty.

Laminowanie włosów jest szczególnie polecane osobom, których włosy puszą się i rozdwajają. – Już po pierwszym zabiegu włosy stają się od 40 do 70 proc. gładsze i prostsze, a efekt utrzymuje się do trzech miesięcy

Keratyna

Keratyna to białko włókienkowe, główny składnik:

naskórka – keratyna powstaje w procesie keratynizacji, czyli rogowacenia naskórka. W trakcie keratynizacji komórki skóry stopniowo obumierają i tworzą zrogowaciałą warstwę naskórka, która po około miesiącu ulega złuszczeniu. Nadmierna lub nieprawidłowa keratynizacja jest przyczyną wielu chorób skóry, np. rybiej łuski i łuszczycy.

włosów – keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, zwaną korą włosa. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów. Jej brak doprowadza m.in. do otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek.

paznokci – keratyna jest głównym składnikiem paznokcia i sprawia, że jest odpowiednio twardy i odporny na uszkodzenia zewnętrzne.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego celem jest intensywna i szybka regeneracja włosów, tj. wyprostowanie, wygładzenie i odżywienie struktury włosa. Zabieg polega na “wprasowaniu” keratyny w każdy pojedynczy włos przy użyciu wysokiej temperatury. W ten sposób wszystkie ubytki zostają wypełnione keratynowym budulcem. Keratynowe prostowanie włosów polecane jest posiadaczkom włosów “puszących się”, przesuszonych i zniszczonych. Zabieg można wykonać w salonie fryzjerskim, a także w domu za pomocą suszarki i prostownicy do prostowania włosów.

Keratyna w kosmetykach do pielęgnacji włosów

Keratyna hydrolizowana jest składnikiem szamponów, odżywek, lakierów i innych preparatów do stylizacji włosów, płynów do trwałej ondulacji i rozjaśniania włosów, odżywek typu “włos w płynie”. Jej celem jest regeneracja uszkodzonego włosa, tzn. uzupełnienie niedoboru naturalnych składników budujących strukturę włosa. W związku z tym keratyna hydrolizowana jest przeznaczona do włosów suchych, łamliwych, matowych i zniszczonych np. po zabiegach chemicznych.

Efekty działania keratynowej kuracji:

  • włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu;
  • zwiększa się ich objętość;
  • stają się błyszczące;
  • nawilża włosy i sprawia, że są bardziej miękkie;
  • zamyka łuski włosa i regeneruje rozdwojone końcówki;
  • przedłuża skręt włosów po trwałej ondulacji;
  • uodparnia kosmyki na uszkodzenia mechaniczne, także te powstałe podczas czesania;
  • poprawia stan skóry głowy dzięki zawartości siarki, która działa przeciwgrzybicznie i łagodząco (likwiduje m.in. łupież);
  • chroni przed szkodliwym działaniem środków utleniających, farb i środków do trwałych ondulacji;
  • chroni włosy przed wysuszającym działaniem silnych środków myjących zawartych w szamponach;
  • działa jak tarcza ochronna – zapobiega negatywnemu wpływowi promieni UV i wiatru.

Wpływ keratyny na paznokcie

Hydrolizat keratyny, zawarty m.in. w lakierach do paznokci i kremach do rąk, regeneruje strukturę uszkodzonej płytki paznokciowej, tzn.

  • utwardza ją i pogrubia;
  • zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu paznokci;
  • nawilża i goi pękający naskórek wokół paznokci;
  • poprawia stan zażółconych i przebarwionych paznokci.

Diamentowa Odbudowa

dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia:

  • natychmiastowy efekt regenerujący – widoczny już po pierwszym zastosowaniu
  • naturalny blask
  • maksymalną objętość
  • miękkość
  • łatwość układania
  • przeciwdziałanie starzeniu się włosów

Wykonanie serii zabiegów Diamentowej Odbudowy zapewni wyraźne, długotrwałe i zaskakujące efekty. Włosy zostają całkowicie zregenerowane od wewnątrz. Pierwszy zabieg zaleca się powtórzyć po tygodniu, kolejne dwa w odstępach 15-dniowych. W między czasie zaleca się pielęgnację uzupełniającą w domu stosując łagodny szampon NHS, odżywkę oraz maskę w celu podtrzymania i wzmocnienia efektów odbudowy.

Diamentowa odbudowa włosów po lecie

Odpowiednia pielęgnacja po lecie jest niezwykle ważna. Powoli kończą się upały i jest to idealny czas, aby wzmocnić i odbudować swoje włosy. Zniszczone słońcem, słoną wodą i suchym powietrzem są matowe a ich struktura porowata. Zaradzić temu możemy dzięki zabiegom Diamentowej Odbudowy NHS od artego.

Diamentowa Odbudowa NHS to innowacyjne rozwiązanie, które wypełnia i wzmacnia włosy. To pierwszy i jedyny zabieg wykorzystujący połączenie niezwykły składników. Kwas hialuronowy przenika w głąb łusek włosa, nawilżając, odbudowując i wypełniając je. Kawior to cenny składnik szeroko stosowany w pielęgnacji skóry. Zawiera kwasy omega-3, proteiny i oligoelementy. Pobudza produkcję kolagenu i keratyny, dwóch podstawowych białek, które utrzymują nawilżenie włosów. Witamina E oraz aminokwasy zapobiegają blaknięciu koloru i zachowują blask. Witamina PP ma właściwości odbudowujące i odżywiające. Glicerynowe ekstrakty z granatu są bogate w substancje przeciwutleniające, dlatego odgrywają ważną rolę ochronną i nawilżającą.

Facebook